| mefree2fly a întrebat:

Foloseste cineva benzi de albire a dintiilor? Daca da, in cat timp isi fac efectul, cum se aplica si cat, cat dureaza "albirea", cat costa si unde pot gasi? happy

1 răspuns:
| Kittynika a răspuns:

Esti a treia pe acest site la care ii dau urm sfat:
Foloseste bicarbonat de sodiu spalate pe dinti cu el pur si simplu sau pui pe pasta de dinti cand te speli. Poti face si apa de gura,pui o lingurita in apa si faci gargara,distruge bacteriile si curata gura. Specialistii sustin ca aceasta metoda nu ataca smaltul dintilor fiind o solutie bazica,si trateaza foarte multe afectiuni cu ea.
Si pastele de dinti app sunt toxice si tot ce folosesti dauneaza organismului si dintilor,chiar si mersul la stomatolog pentru curatarea tartrului(pentru ca subtiaza dintii, si ataca smaltul).
Deci sfatul meu cauta o pasta de dinty bio(daca nu una fara fluor), apa de gura din apa distilata si o lingurita de bicarbonat de sodiu si la fel, sa te speli cu el pe dinti cum am spus si mai sus.
Multa sanatate!winking