| simplegirl2 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai bune benzi de albire a dintilor si de ce? Pentru cei ce au folosit, s-a vazut efectul (in cat timp)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc Crest 3D White Whitestrips Supreme FlexFit, am văzut rezultatele în 3 zile ( depinde de la dantură la dantură).

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Hei! nu se strica smaltul dintilor? asa am auzit de la mai multi ca se poate deteriora smaltul?
Tu ai vazut efectul la primele 2 folosiri ale benzilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru simplegirl2):

Nu se strică, am fost la control la ceva timp după ce le-am folosit şi dinții mei nu aveau nimic. Eu am văzut o îmbunătățire după prima aplicare, am stat o oră cu benzile.

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Aaa... ok; de unde le-ai luat? le-ai comandat de pe internet?
Eu am gasit un site la Crest Whitestrips :https://www.albirea-dintilor.com/categorie-produs/benzi-albirea-dintilor/
e bun asta ca sa comand?

| anonim_4396 a răspuns (pentru simplegirl2):

De pe acest site l-am comandat si eu happy

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Ok..mersi....scuze ca te intreb atat de multe, dar de cand ai inceput sa folosesti benzile? pe cat timp se pastreaza dinti albi cum le fac benzile, si in timp se mai duce din albire fata de la inceput? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru simplegirl2):

Acum 2 ani am folosit prima dată, mi-am pus 2 benzi dar nu urmam " testamentul". Acum 1 an jumătate, mi-am cumpărat setul, Crest 3DWhitestrips Supreme FlexFit, am ales tratamentul de 21 de zile, le aplicam o dată pe zi, o oră ( sa nu te speli pe dinti inainte să le pui). Cam în 8 luni, se mai estompează puțin( depinde dacă fumezi, de câtă cafea bei, vin...lucuri care ar putea să pateze dantura ). Eu am folosit si o pastă pentru albire.

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Aa... deci daca vrei sa vezi o imbunatatire de durata trebuie sa folosesti un tratament ci nu doar cateva benzi? mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru simplegirl2):

Poți să folosești "tratamentul" de 10 sau de 21 de zile. Aplici o dată pe zi timp de 10 zile. Este indicat ca minim o săptămână să folosești benzile happy

9 răspunsuri:
| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute