| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Im poate spune cineva subiectele de evaluare națională clasa 6 de anul trecut? mate română...
P.S.: nu cer subiectele doar ca să le am, ca să văd cum e evaluarea, subiectele nu sunt aceleași și anul ăsta.

2 răspunsuri:
| Andreea90000 a răspuns:

Bună! Eu am dat anul trecut evaluarea națională.Țin minte că am avut subiecte diferite, pe rânduri, dar ușoare.La română-engleză erau ceva de Tom&Jerry, iar la mate-fizică parcă erau ceva de magneți și niște probleme de geometrie..Nu am primit note pe ele, doar ne-au fost marcate greșelile. Poți să descarci subiectele de aici: subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala6/
Baftă!

| FBtrust a răspuns:

Salut, si eu am avut aceeasi problema.Insa dupa mai multa cautare, am gasit un site care sper ca te va ajuta si pe tine.

http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala6/modeleteste/

Acolo sunt doua categorii, ambele continand teste de evaluare nationala din anul 2014.
P.S.: fisierele necesita Adobe Reader X
Sper ca te-am ajutat! :)