| Anonimsiatat0 a întrebat:

Ce credeti ca se da anul acesta la evaluare nationala pentru elevii de clasa a 8-a? Si de ce credeti asta?(si mate si romana)

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu avem de unde sa stim. Degeaba ne dam cu presupusul.

Este de ajuns sa faci acele variante pe care ti le da la scoala... Daca le faci fara sa te incurci atunci nu ai de ce sa te temi. Eu nu am facut nimic in plus fata de alea si am luat 9.

Sa fii atent la mate caci acolo pierzi puncte usor daca nu esti atent. La romana sa fii atent la exprimare si incearca sa lucrezi cateva exercitii de sinonime caci acolo se greseste in prostie si totusi... 0, 5 puncte *sau cat or valora ele* este destul de mult.

Succes!

| Anonimsiatat0 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc! Succes si tie!