| Lavinia_7573 a întrebat:

Buna
Îmi doresc se devin profesor de chimie,dacă am doar facultate si modul pedagogic, pot sa predau la clasele a 7 a si a 8 a sau am nevoie de master?
Menționez ca am terminat Facultatea de Chimie specializarea Chimie.
Am făcut aceasta facultate timp de 3 ani.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Habar n-am! Dar nu mai bine te interesezi tu la ISJ in judetul din care esti, sa afli exact daca e nevoie de profesori de chimie acolo? Asa ca parere personala eu zic ca ai putea fi incadrata ca suplinitor.

| Vasile_Anca_1999 a răspuns:

Bună! Da, poți fi profesor de Chimie pentru clasele a 7-a și a 8-a, dar dacă Îți dorești și pentru liceu va trebui sa faci un master ( recomand "Abordarea integrata a științelor naturii)acest master iți oferi posibilitatea de a preda mai multe discipline. Succes!