| JstGeorge a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi? Cateodata scriu seara niste mesaje, nu foarte poietice. Ce as vrea eu e sa imi imbunatatesc stilul. Deci ati avea ceva idei, niste comparatii la aspectul fizic sau moral, psihic sau anumite subiecte pe care as putea vorbi? Uitati ceva mai recent: "Noi avem diferite moduri prin care satrigam dupa ajutor, oamenii au diferite moduri de a auzi strigatul nostru", "Ce se afla sub aceea atitudine de baiat dur? Sunt sigur ca nu fericire. Se afla un suflet distrus, ce striga dupa ajutor", "Cu uimirea ce privesc spre stele iti privesc ochii si cu depedenta ce observ marea domola iti observ seninatatea fetei".

Apropo, scuze de categorie. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Ca sa iti vina inspiratia intra pe gogle si cauta citate despre... si scrii despre ce vrei si o sa gasesti o multitudine.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ei bine, e un început promițător. Te-aș ajuta cu niste comparații, etc. dar eu scriu versuri doar când simt ceva profund. Nu pot sa imi induc inspirație, e de moment.

| JstGeorge explică:

Poetice* Scuzați greșeala