| TheHobbitHere a întrebat:

Buna,
Imi spuneti si mie cat de bun este telefonul acestui utilizator?
http://mercador.ro/......1c2Ww.html

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Din pozele utilizatorului pare sa fie pastrat in conditii bune, problema pe care o am eu cu aceste telefoane e ca au windows phone 8 ca sistem de operare si nu android, apoi acest model are doar 512 mb RAM

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

Cel mai ieftin ca nou am vazut pe shopmania la 500 ron fara transport DAR codat Orange, asa ca la 250 e oricum mai mult de la jumatate fata de pretul de piata obisnuit care e minim 530 tot fara transport.

| TheHobbitHere explică (pentru AlexanderAdrian):

Deci să inteleg ca e bun?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Ca telefon in sine? ti-am zis memoria RAM mi se pare mica la 512 mb insa la telefoane nu e ca la calculatoare, de ex eu am un Samsung galaxy young, prima generatie, care are doar 290MB ram. Apoi cu windows 8 n-o sa mai poti folosi joculete android, insa s-ar putea sa ai o gama mai variata cu joculete pentru windows phone, aici nu ma pricep.

Iar dpdv strict a tel vandut pe mercador, pare ok, ar fi cel mai bine sa te poti intalni fata in fata cu persoana altfel nu prea ai siguranta.

Eu iti recomand sa gasesti telefonul pe okazii, sistemul okazii e mult mai sigur mai ales daca utilizatorul foloseste ceea ce okazii numeste Garantia de livrare - primesti ce ai comandat sau ti se returneaza banii. Insa din pacate pe okazii sunt mult mai scumpe, n-am gasit la pretul asta asa mic.

| TheHobbitHere explică (pentru AlexanderAdrian):

Da, dar pe mercador beneficiez de nu stie cum se numeste livrarea, care pot sa desfac coletul si sa ma uit 5 minute la produs, daca il vreau, il iau, daca nu, nu laughing

| TheHobbitHere explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu stiu *

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Asta inseamna ca-l trimite printr-un curier care agreeaza asta, e acelasi lucru cu Garantia de livrare la Okazii, doar ca na, pretul e mult mai mic la userul asta de pe mercador.