| Harhata_Teodora_1999 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce trebuie sa fac cand merg cu avionul(e prima oara), in cateva zile merg cu avionul spre Spania...

Răspuns Câştigător
| adycristache a răspuns:

Te prezinţi la îmbarcare cu 2 ore înainte de ora decolării cu bilet, carte de identitate sau pasaport şi bagaj. În bagajul de mână nu poţi avea lichide (apă, şampon, etc. decât max. 100 ml de recipient). După care eşti îndrumată spre zona de îmbarcare şi apoi urci în avion. Nu-ţi fă probleme, e mai bine decât în autobuz happy Ajungi la destinaţie, îţi aştepţi bagajul de cală (dacă e cazul) şi gata. Ai ajuns. Călătorie plăcută!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu fi stresata si ca, sa treaca timpul mai repede citeste o revista/carte

| Saviour a răspuns:

Presupun ca o sa dureze cateva ore zborul, iar avionul nu e cel mai confortabil mijloc de transport(eu amortesc si ma plictisesc groaznic in timpul zborului). Daca mai mergi cu cineva nu o sa fie chiar asa de rau, mai schimbati o vorba. Daca mergi singura poti sa iti iei ceva de citit (o sa te plictisesti repede de revistele din avion), poti asculta muzica sau poti sa dormi. Pune-te la geam ca sa mai arunci un ochi afara.
Zbor placut!

| darrio2007 a răspuns:

Sa faci ce-ti spune insotitoarea de zbor.Ii poti spune ca este prima data cand zbori.

| fadnox a răspuns:

Sa mesteci guma si sa ai o punga la tine

| svartirhimnar a răspuns:

Mare brânză, parcă te-ai duce să sari cu paraşuta.
Ce poţi să faci decât să stai pe un scaun?
Dacă nu se prăbuşeşte avionul, e ok.

| AnneRoseRock a răspuns:

In primul rand - vezi poate reusesti sa iei un loc la geam
Apoi - incearca sa iti gasesti ceva de lucru in timpul zborului (citesti o carte, o revista; faci o integrama; asculti muzica; vezi un film pe telefon/tableta; poate reusesti sa pornesti o discutie cu cineva).

Mai trebuie sa mai stii si ca in timpul zborului, din cauza presiunii atmosferice, te pot durea ingrozitor urechile (mesteca guma, stai cu maxilarul inclestat sau cu castile in urechi cat mai mult posibil).

Sa nu fii speriata - este o experienta frumoasa!

| Harhata_Teodora_1999 explică (pentru adycristache):

Multumesc pentru raspuns happy abia astept big grin