| A_5617 a întrebat:

In curand urmeaza sa merg la ziua unui coleg. Ce jocuri am putea juca?

2 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ascundeam lucruri prin casa si le gaseam dupa indicii

Baba oarba [ stii cum se joaca cred laughing ]

Baloanele [ fiecare avea cate un balon, ne jucam cu ele ( le aruncam; le pasam; le scapam etc ) cand unul din noi scapa primul balonul zicea ''stop'' iar atunci cine nu avea balonul in mana ispasea o porunca de la cel care zicea ''stop'' ]

Cutia cu surprize [ luam o cutie colorata ( sa nu se vada prin ea ) fiecare jucator scria pe un bilet ceva ce sa stie doar el ( exemplu: du-te la baie; sari de 10 ori; adu-mi o ciocolata etc ) apoi fiecare isi punea biletul impaturit in acea cutie, cine nu joaca le amesteca, apoi pe rand fiecare tragea cate un bilet si facea ce scrie acolo ]

Norocosul esti tu! [ unul scria pe hartiute numele jucatorilor
( fiecare hartiuta un nume ), o impaturea si o punea in ceva colorat ( sa nu se vada prin acel lucru ); altul scria pe hartiute niste verbe ( care se pot face la o petrecere ); altul scria pe hartiute camere ( camere din casa gazdei ), iar altul scria pe hartiute un obiect ( ex. ceas; telefon; bomboana; cutie etc( ceva mic ) ). Toate aceste bilete se puneau in chestii diferite ( numele intr-o cana; verbele in alta cana; camerlele in alta cana; obiectele in alta cana ). Fiecare treagea un bilet din fiecare cana si facea ce scrie acolo, de cele mai multe ori ne prapadeam de ras, ar iesi ceva de genul ( exemplu: Irina deseneaza cu floarea in baie ) si facea acel lucru laughing daca era posibil, asta facea fiecare jucator ]

sper ca te-am ajutat

| frumusyk08 a răspuns:

E un joc care il joc mereu la ziua cuiva...baietii sunt intr-o parte fetele in alta parte(fata in fata) va amestecati intre voi (sunteti cu ochii inchisi toti) sh pourma mergeti fata in fata cu pers respectiva si ce`i care raman fara pereche sau nu au facto la timp ( 5 sec) primesc porunci de la toti iar daca iti place un baiat de acolo tragi si u cu ochiul sa-l alegi pe eltongue