| Anabmariaaa88 a întrebat:

Buna, iubitul meu este la închisoare. Diferența de varsta dintre noi este de 16 ani. Când noi am început sa avem o relație eu aveam 16 ani. Am solicitat o cerere pentru vizita intima și acolo scrie anul din care noi am început sa avem o relație. Credeți că iubitul meu ar putea avea probleme din cauza faptului ca a început o relație cu mine pe vremea când eu eram minora? Menționez ca suntem de 4 ani împreună.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti luata la intrebari, spui ca relatia la acel moment a fost doar o prietenie, si nu te-a atins in nici un fel.
Nu se complica nimeni sa-l "infunde" pentru asta, daca nu exista plangere si nici vreo dovada ca ar fi facut sex cu tine atunci.

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu au de unde sa stie ei de cand ati intrat voi intr-o relatie, ca nu ati semnat vreun act la primarie laughing, nu trebuia sa spuna ca sunteti impreuna de cand aveai 16 ani, dar nici nu poate avea probleme din lipsa de dovezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil, probabil l-ar acuza si de viol, daca erai sub 16 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa profiti de faptul ca asta este pus la pastrare unde este si sa-ti faci un alt prieten, care nu-i certat cu legea, si care nu va avea dosar penal pe viata, ca viitorul tau sa fie unul bun si fericit cu un om cinstit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios că vrei sa îți pierzi tinerețea pentru unul de 36 ani in pușcărie?

| Anabmariaaa88 explică (pentru suntserios):

Sincer. as vrea sa ies din situația asta doar ca îl iubesc foarte mult.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai bine stai pe fundul tau si astapta.Nu risca. Desi nu cred ca cei de acolo ar avea ceva impotriva.
Totusi la 20 de ani esti foarte tanara.De ce sa iti strici tineetea cu unul care dublul varstei tale. Faptul ca este la ichisoare din vina lui e un prilej bun de a scapa de el.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Draga mea, îți voi da un sfat pe care știu că, din păcate, nu-l vei asculta, dar sunt totuși obligat să ți-l dau.
Nimic bun nu va ieși din relația ta cu un pușcăriaș aproape de două ori mai în vârstă ca tine. Ai numai 20 de ani, de ce să-ți strici viața pentru un nenorocit de 36? Desparte-te de el, te rog!
Pentru ce a fost condamnat?