| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna la toata lumea!
Am nevoie de ajutorul vostru pentru a 40 a oara :-d!
Trebuie sa fac la Biologie (clasa a 7 a) 2 meniuri. Un meniu de aproximativ 2500 calori pe zi si unul de 1200 calori pe zi (regim, dieta). Aveti vreo idee? Ca eu nu stiu prea multe meniuri.
Si mai am nevoie de un site bun pentru calculat caloriile :-p!

P. S: meniurile trebuie sa aiba 3 mese principale si 2 gustari msi trebuie sa fie pe o saptamana :-d!

FUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! love struck:*love struck!

1 răspuns:
| alexandra_7824 a răspuns:

Buna.Intra pe saitul CSID.RO.Acolo ai un calculator de calorii, unde poti alege diverse alimente si iti calculeaza nr.de calorii. Poti face o multime de meniuri cu 3 mese pe zi.Sa fi atenta ca acolo este trecut si gramajul, pe care il poti modifica tu.Ex:in loc de 100gr.salam,poti trece 20gr.PUP.