| Irina3227 a întrebat:

Buna la toata lumea! Sunt noua pe acest site si as dori sa va aflu parerile voastre in legatura cu un subiect.Din punctul vostru de vedere cum ati vedea o relatie intre 2 veri de gradul al doilea?

7 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Mereu m-au fascinat relatiile intre rude

| milan9 a răspuns:

De-a dreptul incestuoasa... sad

| Mayar a răspuns:

Destul de rau... dar fata de procariile de casatorii facute de regi intre ei si surorile/verisoarele lor primare....mai merge.
Deci trebuie ca cei doi sa-si gaseasca un duhovnic si sa discute cu el. Pe noi ca utilizatori TPU ne camdepaseste intrebarea asta

| pufuletziii a răspuns:

Pana la urma normal fiindca tot 2 oameni sunt, dar sunt rude, ceea ce, mie mi s-ar parea foarte ciudat. Daca nu as stii ca sunt ruda cu acea persoana, nu as avea nici o problema, dar stiind, nu as putea sa trec peste.
Cereti sfatul parintilor, ei vor stii cel mai bine cum sa rezolve situatia happy

| Irina3227 explică:

Milan9 Ai putea sa-mi zici si de ce?

| Irina3227 explică:

Pufuletziii mersi pentru raspuns, dar nu mă aflu eu in aceasta situatie, eu doar vreau sa stiu păreri...Cunosc un caz in care 2 veri s-au căsătorit, au si copii, si nepoti.E păcat, dar daca ei s-au iubit de ce oare Dumnezeu nu i-a despartit?

| Irina3227 explică:

Borntotwerk de ce te-au fascinat? Ai întâlnit cazuri?