| Aria1Devraux a întrebat:

Ma ajutati cu cateva exemple concrete de lipsa de bun simt (nesimtire) intalnite zilnic? De exemplu: cineva se loveste de tine pe strada si iti spune sa te uiti pe unde mergi.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

- Sa faci pe cineva prost daca vezi ca nu e de acord cu tine.
- Sa bati un caine/pisica pe strada doar pentru ca esti... -sa nu zic cum,,,,
- Sa inchizi usa in nas la careva sau sa-l lovesti cu usa si mai apoi nici sa nu iti ceri scuze.
- sa asculti muzica la difuzor la tare intr-un mijloc de transport.
- sa saluti pe cineva cu mainile in buzunar
- sa vorbesti mereu peste ceilalti
- etc

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu stiam niste culmi.
De exemplu culmea nesimtirii: Sa impingi o baba pe scari si sa o intrebi de ce alearga laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fi de 7 ani coleg de clasă cu cineva și să nu-l saluți.

| alexia40 a răspuns:

Comportamentul oamenilor de zi cu zi este o manifestare a lipsei de bun simt....de la aruncatul si scuipatul pe jos pana la hartuirea si jignirea fara motiv a persoanelor nevinovate