| hfhhhrthgdj a întrebat:

Buna ma duc la Aqualand si vreau sa ma dau pe topogan dar mie imi e frica cum sa fac sa nu imi mai fie frica de topogane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai trezit tataie! Când o să rescrii tu dicţionarul atunci să-l acuzi pe ţânc. =))))Uite-te la penultimul rând. Sunt acceptate ambele forme. http://m.dexonline.ro/articol/Forme_gre%C8%99ite_ale_cuvintelor

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Frica uneori e sănătoasă, te împiedică să faci prostii.

Cum s-o învingi? O înfrunţi sau trăieşti cu ea.

| Wøodenpints a răspuns:

Cred că ar fi bine să începi să-i scrii corect numele.
Se scrie tobogan. Termenul de topogan nu există.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu-mi pasă care sunt acceptate şi care nu. Eu de când mă ştiu se zice tobogan, nu topogan. Topogan spun ţăranii care doar au auzit cuvântul şi nu l-au văzut niciodată scris. Iar pentru că la noi sunt mulţi ţărani şi e mai uşor sa te dai după ei decât să le ţii morală că-s proşti, s-au acceptat ambele forme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Te-ai trezit tataie! Când o să rescrii tu dicţionarul atunci să-l acuzi pe ţânc. =))))Uite-te la penultimul rând. Sunt acceptate ambele forme. http://m.dexonline.ro/articol/Forme_gre%C8%99ite_ale_cuvintelor