| Burlacu_Adrian_1994 a întrebat:

Ma numesc Adrian si va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare : Care este definitia genului epic? Si cum pot folosi fundele astea ca nu inteleg? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TashaUhm a răspuns:

Genul epic cuprinde acele opere literare în care ideile și sentimentele autorului nu sunt transmise direct, ca în cazul genului liric, ci indirect, prin intermediul acțiunii și al personajelor. Genului epic îi corespunde, ca mod de expunere, narațiunea.

Si. Funda o poti folosii atunci cand pui o intrebare si ceilalti iti raspund! Tu alegi raspunsul care ti se pare ca e cel mai potrivit!
In dreptul fiecarul raspuns primit este ''o forma'', ca sa ii spun asa, ce seamana cu o fundita! Click pe ea! Si gata! Ai dat o fundita!

Sper ca te-am putut ajuta!laughing

| Burlacu_Adrian_1994 explică (pentru TashaUhm):

Multumesc Frumos!

| TashaUhm a răspuns (pentru Burlacu_Adrian_1994):

N-ai pentru ce!winking