| anonim_4396 a întrebat:

BUNA ma numesc ROBerta si as dori sa stiu cum se curata super glue de pe mobila?

4 răspunsuri:
| Ovy81 a răspuns:

Incearca pe la magazine dc au super glue remover, si eu am avut nevoie mi-a curs niste super glue pe dulap o picatura si am incercat cu o surubelnita dar se facea praf si am gasit super glue remover arata exact ca un super glue numai ca indeparteaza super glue-ul doar punand 2 sau 3 picaturi, incearca sa gasesti, succes!

| adiflorin4ok a răspuns (pentru Ovy81):

Superglue e un cianacrilat care polimerizeaza in contact cu aerul, la fel ca si carcasa telefonului, care este tot un dintr-o masa acrilica. in prima faza monomerul dizolva din carcasa si apoi polimerizeaza iar structurile se intrepatrund. de aici si eficienta lui la lipit genul asta de plasticuri. nu prea poti sa gasesti un solvent cu care sa-l cureti pe motivul ca toate vor dizolva si din carcasa.(plastic)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe situl asta http://stargirlfashion.freewb.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau incearca cu acetona am vazut asta pe discovery parcalaughing