| Schoompika a întrebat:

ma puteti ajuta va rog sa explic proverbul acesta:,, cine seamana vant culege furtuna"? va rog e urgent dau funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Adica daca faci ceva rau, vei avea parte de un lucru si mai rau.

| Manhattan a răspuns:

Butterfly Effect.O vorba in vant intre prietene poate declansa un uragan in famile.Adica eu spun celei mai bune pritene ca sora-mea e dezordonata, aia spune mai departe, ajunge la sora-mea pe sistemul "telefonul fara fir" ca am facut-o proasta, idioata, mizerabila, cretina, lenesa, sora-mea ii spune maica-mii ca o barfesc in afara casei in loc sa-i spun in fata ce am de spus, si uite-asa ma trezesc pedepstita 2 saptamani fara net, telefon, iesiri la suc astea.Desi n-am spus decat ca e dezordonata.Si-i spun si-n fata zilnic.Deci cam asa.

| Yoshi87 a răspuns:

Daca faci ceva rau vei fi rasplatit cu mai mult rau. Funda?hee hee