| sandutza12 a întrebat:

Mîine plec cu mama să î-mi procur rechizite școlare dar nu știu ce rechizite trebuie pentru clasa a 6 a. Mă ajutați va rog.

Răspuns Câştigător
| georgeta27 a răspuns:

Ghiozdan sau geanta depinde de preferinta ta,penar,trusa geometrica,instrumente de scris, coperti pentru carti,coperti pentru caiete,pasta corectoare,guma de sters,caiet de nuzica,bloc de desen, caiet de geografie, caiet de biologie, acuarele, pensule si penar.

2 răspunsuri:
| Ali0404 a răspuns:

Penar, trusa geometrica, carti, acuarele, ascutitoare, creioane, pixuri, stilou, caiete studentesti si dictando, guma.

| MartinnaSosttel a răspuns:

Pai cred ca niste caiete pixuri creion simplu creioane colorate bloc de foi de desen.Genta deja este alegerea ta penar la fel.