| Georgicaaa123 a întrebat:

O intrebare pentru cei din Ploiesti, in legatura cu liceul.Am trecut clasa a 8a, si chiar trebuie sa decid unde vreau sa dau.In clasa a5a am avut media 9, 21, in clasa a6a 8,53 si in a7a 8,35, stiu ca nu sunt foarte foarte mari.In a 8a o sa ma straduiesc sa imi iasa media putin mai mare.Eu nu vreau sa intru intr-un liceu cu fite si alte alea,cum ar fi Mihai Viteazu sau Caragiale, desi am inteles ca sunt bune.Dar vreau sa intru la un liceu pe masura mea care sa fie ok in toate punctele de vedere (profesori, colegi) si cu un profil care m-ar ajuta.Am cateva variante,cum ar fi: Nichita Stanescu-stiinte social,sau VIrgil Madgearu-turism si alimentatie,Pedagogicul,Victor slavescu-tot turism si alimentatie si Toma N. Socolescu-protectia mediului.
Care credeti ca este cel mai ok, si ce as putea deveni cu aceste profile, adica care sunt mai bune.

1 răspuns:
| Płotr a răspuns:

Cum sa lasi niste oameni sa iti decida viitorul, esti distrus? ai minte in capul ala, sau ai terminat cu 9 nu stiu cat si nu poti decide ce vei face cu viitorul tau, du-te unde te pricepi mai bine si iubeste ceea ce faci, nu lasa pe nimeni sa decida, aia numai tu stii.