| Alexutzaaaaaaaaaa a întrebat:

Bunapuppy dog eyes! vreau si eu niste statusuri de suparare sa nu fie de indiferentapuppy dog eyes. vreau sa ii arat iubitului meu ca sunt ft suparata pe el x-(x-(x-(X-(... Funditaa!love struck

Răspuns Câştigător
| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Statusuri de suparare 63: " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

Statusuri de suparare 64: " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

Statusuri de suparare 65: " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

Statusuri de suparare 66: " As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

Statusuri de suparare 67: " Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

Statusuri de suparare 68: " Daca viata iti intoarce fundul……. profita de ocazie si…. ****-o! "

Statusuri de suparare 69: " Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

Statusuri de suparare 70: " Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

Statusuri de suparare 71: " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi… "

Statusuri de suparare 72: " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

Statusuri de suparare 73: " Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

Statusuri de suparare 74: " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

Statusuri de suparare 75: " As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

Statusuri de suparare 76: " Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

Statusuri de suparare 77: " Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

Statusuri de suparare 78: " Aspir……. la o viata mai buna… "

Statusuri de suparare 79: " Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "

Statusuri de suparare 80: " Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… "

Statusuri de suparare 81: " E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… "

Statusuri de suparare 82: " As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! "

Statusuri de suparare 83: " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

Statusuri de suparare 84: " A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna sigh "

Statusuri de suparare 85: " In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… "

Statusuri de suparare 86: " Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! "

Statusuri de suparare 87: " Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… "

unele sunt si de indiferenta dar alegi si tu:*

funda?puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu ar fi mai uşor să-l scuipi în prostată?

Răspuns utilizator avertizat
| WhatMeanLove a răspuns:

Please, god, make everyone die!

Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?

parca noi fetele suntem facute sa suferim...sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga.

Voturi: 788 | Categoria: Statusuri Triste
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia... orice lucru are 2 fete
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde... s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi...
Am invatat ca poti continua inca mult timp... dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie, indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta... iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu... nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten... oricum te va rani din cand in cand... iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul, NU este o persoana draguta(foarte important... fi foarte atent la asta... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uiti, sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajuti pe altii din tot sufletul, primesti inzecit inapoi

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru, ma-i lasat sa plec

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind k n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea. Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

Daca crezi in vise..atunci vei dormi toata viata.crying

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Sunt k un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate... sad

cand omul drag te-a parasit nu regreta k te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta k a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi, nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor. k el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zi

Gandeste-te cum te.ai simti daca cea mai skumpa si iubita persoana ti.ar frange inima..te.ar parasi..IDEEA e ca adormi si sa nu te mai trezesti niciodata e atat de oribila inkat ma trec fiorii..imagineaza,ti cum e sa adormi incetul cu inketul ..sa fii drogat din iubire, dragoste ..sa adormi si sa visezi kate clipe ati petrekut impreuna. cand va, ti jurat iubire, s visezii prietenii si familia ta, la toate lukrurile bune, la kadourile primite de la pers iubita, la petrekerile la care a-ti mers impreuna, VREI SA VISEZI LUKRURI BUNE, dar nu ai cum pentru ca acel gand ca ai pierdut pers iubita nu,. ti da pake…she mai ales gandul ca nu te vei mai trezi din akest kosmar niciodata, greseala lui ti. a market viata. a dekolorat. o! asa ca inkerki sa te fortezi s te trezesti, si inkepi sa gandesti la tine ..la el..la motivul pentru care u astazi mori..ptr ca fara dragostea lui nu mai poti trai..nu poti trece prin lokurile n care va sarutati…va imbratisa. tu nu poti akkepta gandul ca va atinge alta fata in afara d tine va rade she va plange cu ea, langa ea..in bratele ei…asa ca preferi sa mori sa te izolezi…! she te gandesti si la motivul pentru care pers iubita te omoara…iti fake toate astea…te paraseste dintr. o data! gandurile astea iti dau dureri de kap..il vezi pe peste tot. dar cand t apropii el dispare…esti total pierduta. acum. te gandesti la tine si la momentul cand visul se va termina si nu va mai ramane decat intunerikul, intunerik, vise spulberate, inima franta, lacrimi in zadar..ASA ca inkerki mai tare. te fortezi mai tare s te trezesti TREBUIE SA TE TREZESTI! si sa. l determini sa se opreaska! OPRESTE=TE TE ROOOOGG! NU POT SA ADORM SI SA VISEZ PE VECIE LA LUKRURILE ASTEA ORIBILE! dar exista o problema cosmarul e kurat.reke e insasi personifikarea iadului! she nu te poti trrezi orikat ai inkerka! totu e in zadar, dragostea nu mai exista! iubitu tau te. a mintit in toate aceste luni ca te iubeste, totu e scrum acum! pentru el nu mai existti, de fapt n ai de unde s stii daca ai existat vreodata a sters cu buretele de pe inima she din suflet toata dragostea pe care i.ai oferit. o, toate clipele frumoase le. a uitat. acum e cu alta fata…pe tine te. a parasit! E dura realitatea! dar accept. o pentru ca nu mai exista alta cale! NU TE MAI POTI TREZI NIKIODATA., dragostea te. a facut s visezi, si sa zbori. she tot. dragostea te omoara! IUBITUL TAU TI. A DARUIT CLIPE K.AN RAI.she tot. IUBITUL TAU TE TRIMITE IN IAD! acum regreti stiu. dar in zadar 100 de regrete nu fac nici 2 lei! plangi, plangi nu/ti vine s crezi! tipi ///dar nimeni nu te mai aude. UNDE. S TOTI PRIETENII KAND AI NEVOIE D EI?/nu. s, nici ei nu mai exista, l.ai pierdut p el, ai pierdut tot, nu mai ai nimic, nu mai esti nimic, esti Un nimeni! ASA CA, mori in felul asta in cea mai sinistra tortura cu putinta!=SUFERIND DIN DRAGOSTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai facut sa cred ca ma iubesti si ai spus ca ma respecti. am avut toata increderea in tine, iar tu ai sters pe jos cu mine.
spuneai ca ma iubesti, dar acum nu mai insemn nimic. aveam inima intreaga, dar acum o am sfasiata.

| alecx4music a răspuns:

Cred ca l-ar supara mai tare sa vada ca nu-ti pasa happy

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! "

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie. "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Pentru ca am ramas doar noi..Intr-o lume ce ne vorbeste pe amindoi...

As vrea sa pling..sa strig. P/u ca doar asa m-ai putea auzi.

Ink mai visez la tn..sunt inchisa intr-o lum ekare nu e de mine.

In lumea meah existi doar tu si eu..Si umbra orgoliului tau.

Cum sa te am? ..cand peste tot in jurul meu e doar lumina. iar intunericul sunt eu..Cum sa te am?

E aiurea, nu pot spune in cuvinte dar mi-e asa drag de tine, ia aminte! Ca doar tu, m-ai invatat cum sa iubesc

ti-amintesti cum priveam ploi de vara?! Eu mi le amintesc pe toate si toate raman la inima pastrate. nicidecum aruncate!

Am încercat să te aştept, nu am reuşit.tot ce ne-a legat acum, a luat sfârşit:-zi de zi mă gândesc numa la tine. Şti bine!

Ne vom mai revedea vreodata? Vom fi-mpreuna iar. din nou?" O! nu, nu vom fi niciodata, Caci soarta-i prea dura cu noi!

Ca l-am iubit si ca-l iubesc..asta e, n-a fost sa fie! Sper sa nu ii fie greu cum mi-a fost si mie..chiar de plec, o sa las un pic din mine langa tine..si la greu poate iti va fi mai bine

Dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat. si-am aflat ca nu esti ceea ce`am sperat sa Fii!

| 1PtToti a răspuns:

Baietii nu pun atata accent pe chestiile astea, de gen "o sa imi pun un status care sa il duca cu gandul catre nu-stiu-ce, pentru ceva ce a facut el acum 2 saptamani si nu si-a dat seama". Trebuie sa intelegi ca 90% din baieti s-ar putea sa nici nu observe astfel de semne. Nu ca nu i-ar pasa, ci pur si simplu baietii prefera chestiile drepte si clare, nu in forma de... spaghetti. Eu zic ca ti-ai face tot tie un bine daca l-ai lua pur si simplu deoparte atunci cand greseste, si i-ai spune "uite, nu imi place ca ai facut asta! Nu mai fa!" Asa ar fi mai sigur ca intelege ca esti suparata happy

| Boticelu a răspuns:

Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…

Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant, soare si mare…. PE TINE… Nu toata lumea e capabila [...]

Viata este grea dar cand nu mai suporti ai de ales ori renunti la persoane iubita ori sa termianat cu tine

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

| Dragutza_Catutza_1990 a răspuns:

Atunci cand imi este greu, Soptesc plangand numele tau...
Sper k iti place.

| Sophy1 a răspuns:

"in intuneric,, fara iubire, chiar nu e bine. nu-mi merge mintea decat la tine. dor si singurate simt. te-am lasat, te-ai dus....etc