| euuuuuu a întrebat:

Buna poate o sa vi se para ciudat ceea ce va spun dar am 15 si nu am avut nici un prieten pana acum deoarece in urma cu 2 ani am inceput sa-mi imaginez baiatul perfect si de atunci visez cu el in fiecare seara.cateodata ma amagesc singura gandindu-ma ca chiar exista si ca il voi gasi.in viata reala nu pot avea o relatie cu niciun baiat deoarec ma gandesc ca il insel si ca nici unul nu e mai bun ca el.cateodata cand am probleme ma ajuta sa ma gandesc la el sa-mi imaginez cum ma imbratiseaza sau ca e singurul care e langa mine dar. nu exista cred inca sper ca il voi intanli nu am spus la nimeni despre asta dar vreau sa stiu daca sunt singura daca mai e cineva care e in aceeasi situatie ca mine sau daca e din cauza varstei.va rog nu-mi spuneti ca am nevoie de un pshiholog

Răspuns Câştigător
| Bebbe a răspuns:

Nu ai nevoie de un pshiholog... dar la 15 ani ar trebui sa ai macar primul tau prieten sis a nu fie imaginar, pentru ca pana gasesti baiatu ideal trebuie sa ai mai multe relatii...eu te sfatuiesc sa ai un prieten care chiar sa te ajute la rau sa fie langa tine si sa te ia in brate, sa il simti ca il ibesti si cate iubeste si elhappymult noroc(imi dai fundita plssss)

4 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de un psiholog. Esti tu o fire extrem de romantica. Si eu la varsta ta visam la baiatul perfect, incepusem sa scriu o carte si nu credeam ca m-as putea indragosti de un baiat normal, cu defecte si calitati, ca orice muritor de rand. Stiu ca nu iti inchipui asa ceva acum, dar vei mai creste si vei cunoaste un baiat... imperfect, care iti va suci mintile si te va face sa zambesti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine să visezi, să evadezi din când în când într-o lume perfectă, dar în momentul în care visele pun stăpânire pe tine, nu mai faci faţă realităţii. Încearcă să fii mai realistă, nu mă refer doar la viaţa sentimentală. E ca atunci când devii dependent de un joc online şi ajungi să preferi lumea virtuală fiindcă ai posibilitatea să fii cine vrei, neglijând problemele cotidiene; nu-ţi mai pasă pur şi simplu şi aştepţi doar următoarea "doză" de închipuire. Dar cu cât petreci mai mult timp acolo, cu atât trezirea la realitate va fi mai dezolantă! Vei constata atunci toate oportunităţile care au trecut pe lângă tine.
Trebuie să-ţi impui să cobori cu picioarele pe pământ fiindcă totul are o limită şi continuând ce faci acum, îţi faci rău singură. E bine fii pretenţioasă şi nu e nimic în neregulă că nu ai avut un prieten până acum. Te vei întâlni cu cineva interesant la un moment dat… happy Concentrează-te la lucrurile cu adevărat importante pentru vârsta ta şi fii receptivă la toate bucuriile de care ai parte.

| deeea_5616 a răspuns:

Sigur nu e blue din casa foster?laughing)laughing)

| euuuuuu explică:

draga 'deeea' acesta este un site care ajuta oamenii nu isi bat joc de ei, nimeni nu are nevoie de comentariul tau rautacios. daca nu vrei sa ajuti cu un raspuns atunci mai bine nu scriai nimic, dar nu ma pot astepta la mai mult de la tine din moment ce sti de 'blue' inseamna ca nu gandesti mai mult decat copiii care il vizioneaza