| maad08 a întrebat:

poate pun o intrebare mai banala big grin, dar tot timpu ma intreb ce este twitter. thinking Si cum pot avea personalitati ca KaKa' love struck sau miley cirus etc cont pe acest site? Astept raspunsuri cat mai serioase. straight face waiting

Răspuns Câştigător
| hugo a răspuns:

Twitter-ul e un loc in care poti scrie si impartasi foarte simplu cu altii prin mesaje scurte ce faci sau ce te intereseaza, e un loc in care poti comunica cu prietenii, familia, cunoscutii sau necunoscutii din lumea intreaga – cu conditia ca ei sa aiba la randul lor un cont pe Twitter.

In mod teoretic, comunicarea pe Twitter e publica – oricine poate vedea ce faci tu si mesajele pe care le trimiti, daca e interesat – dar nu e si o conditie obligatorie, poti avea un profil privat si doar persoanele sau prietenii selectati de tine pot vedea ce anume scrii! Personalitati ca si Kaka si cei ennumerati de tine mai sus nu stau pe twitter nu au hi5 si alte chestiihappy! MAjoritatea nu toti!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Twitter este un site de socializare ca hi5, facebook etc.In traducere libera inseamna "a ciripi", tocmai de asta e pasarea aceea albastra, simbolul site-uluiwinking. De ce au toate celebritatile cont pe Twitter? Pentru ca e la moda, e rapid, e mai usor sa ti legatura cu prietenii si cu faniihappy

| thegreatgatsby a răspuns:

Asa cum au zis si ei happy este super tare Twitterul, de cand il folosesc mi se pare ca myspace facebook messenger si hi5 ca sunt deja demodate si plictisitoare laughing ...iti poti face multi prieteni si daca ai noroc sunt une vedete care vb cu tinewinking

| videoblog a răspuns:

Este o retea de microblogging, si una din cele mai populare retele sociale.

| Madutza_9991 a răspuns:

Twitter este un site de socialiizare apropiat cu hi5 pe care poti pune pune, adauga prieteni, schimba pareri etc.
Pot avea cont inregistrandu-selaughing.