| zucchinni a întrebat:

Am o nelamurire. Am terminat o facultate la taxa (3 ani) si un master la buget (2 ani). Vreau sa dau la o a doua facultate. Daca intru la buget, am voie sa raman, sau sunt obligata sa o platesc pentru ca am facut deja un master finantat de stat?

1 răspuns:
| ATHOS a răspuns:

Pentru ca ai urmat o institutie de invatamant superior la stat (masteratul) pentru a o urma si pe a doua trebuie sa platesti. Totusi, cele mai pertinente informatii le vei primi de la secretariatul facultatii.
Bafta!