| anonim_4396 a întrebat:

Aveti cumva idee cu ce as putea sa indepartez pata de oja de pe haine, dar pata de unt(tot de pe haine)?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine mergi la un centru de curățătorie!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Poate vei găsi ceva pe acest site: Http://www.codrosu.ro/cum-se-scot-petele-de-pe-haine/

Succes la scos petele!

| st3fDub a răspuns:

Poti incerca cu acetona sau diluant, dar ca sa fi sigura ca nu se intamlpa vreun accident, faci cum ti-a spus fata de mai sus.

| ღDiissyღ a răspuns:

Eu sincer nu ti'as sugera sa incerci cu acetona deoarece mie mi-a decolorat locul in care am pus (acetona). Eu toate petele le scot cu Vanish: pun putin Vanish pe locul unde e pata si las bluza (de exemplu) cam 10-15 minute ca sa fiu sigura dupa care ori o spal eu ori o pun in masina de spalat haine.
Sper ca te'am ajuat si succes cu scosul petelorwinking :*

| OnuOnulică a răspuns:

Incearca sa dai cu acetona puternica sau daca nu cu benzina de 100 daca ai. SI incearca sa il inmoi in benzina cum ti s-a mai zis. Sa tii o carpa umezita bine in benzina deasupra petei

| FastAndFurious a răspuns:

Hai da-i funda legiuitoarei si nu mai pierde timpulwinking

| giony54 a răspuns:

Cu acetona.

| Salluty a răspuns:

In legatura cu oja incearca cu acetona. Inmoaie un betisor de urechi in acetona si freaca pe pata. Daca mai ramane ceva pune Vanish pe pata si lasa vreo 15 min apoi pune haina la spalat.
In legatura cu pata de unt, daca e proaspata, pune un servetel sub pata si unul pe ea apoi calca peste servetele. Astfel se va topi untul si va intra in servetel. Daca mai ramane ceva pune la spalat si poti da si cu vanish ca mai sus.
Daca nu merge nicicum du-te la o curatatorie ca intr-o ora doua ti-o curata daca se poate.
Succes.

| dyaclaudia a răspuns:

Iti recomand sa folosesti Vanish, scoate cel mai bine petele. P.S Fundaa plz!