| crissa01 a întrebat:

E vreo fata/baiat la facultatea de psihologie? In cazul in care e cineva nu aveti cumva un proiect despre observatia spontana. E la psihologie experimentala... Ne-a dat sa facem un proiect despre observatia sponatana la 3 persoane... Va rog mult daca are cineva si ma poate ajuta dau fundita.

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Pai sa te invat cum se face: iei frumos un coleg sau o colega cu tine, mergeti in parc, stati pe o banca si mai vorbiti din cand in cand intre voi, timp in care scoateti si niste coli si un pix si va uitati sa vedeti cum par alte persoane care stau in parc, daca par vesele sau triste, va uitati dupa limbajul trupului si scrieti. De asemeni daca vorbesc la telefon sunteti cu urechea la ei, dar vedeti sa nu ii priviti insistent, ca sa nu se prinda ca ii observati ca ar putea sa plece, sa se lege de voi sau sa isi schimbe cumva comportamentul, iar voi vreti sa vedeti naturalete. BAFTA!