| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara happy
M-am tot gandit la subiectul "sfarsitul lumii", si la fenomenele care se spune ca se vor intampla, insa eu nu cred spusele lor.
Eu (personal, cum m-am gandit, am o imaginatie tare bogata big grin) am observat cum zi de zi, parasesc lumea fiinte tinere, si batrane... Dar ceea ce mi-a atras atentia este faptul ca persoanele care mor.Nu au comis niciun pacat.Au fost cu totul nevinovate...
Eu ma gandesc, ca, pe parcursul timpului, Dumnezeu ne va lua la el pe toti cei care n-au comis pacate de moarte (gen ucis, furat). si ii va lasa pe Pamant pe pacatosi, apoi ii va pedepsi cu acele fenomene ce sunt spuse la tv. (cu asteroizi, tsunami, etc)
Sper ca nu v-am plictisit.Imi spuneti si voi parerea voastra? happy
Cum credeti ca se va intampla?

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Nu exista om fara pacat - cum se va sfarsi numai Dumnezeu stie - nu mai te gandi la asta - gandeste-te la ceva frumos -

| BeFreeDJ a răspuns:

Cam asta este si in apocalipsa (pentru cine mai crede in asa ceva)

| leogeorgiana a răspuns:

Nu cred ca acele persoane despre care tu vorbesti nu au pacate, pentru ca nu exista oameni fara pacate(acum depinde ce intelegem prin pacat...). Parerea mea este ca ar trebui sa studiezi mai mult, daca te framanta asa tare aceste lucruri si iti vei da raspunsurile singura.Astfel de subiecte sunt interminabile si, oricum nu vei gasi raspunsul asteptat.happy

| Kiddduuuuu a răspuns:

. Cred ca ai o minte bogata laughing.eu la fel ca tine cred ca nu e adv happy. Asa ziceau ca vom muri si-n 2000 si 2010 si etc. oh go on.;*