| Thecurious a întrebat:

Buna seara, poate pare o intrebare neserioasa, insa vreau sa imi satisfac curiozitatea. De ce americanii (cetatenii din SUA) si britanicii - ma intereseaza acum aceste popoare - sunt foarte relaxati / degajati in orice conversatie, tinuta etc. Comportamentul adultilor(americani si britanici) pare asemanator cu cel al adolescentilor romani, in genere. Generatiile care au copilarit in perioada comunista inca respecta unele restrictii cu care au fost educate, acesta poate fi principalul argument?
Care sunt opiniile dumneavoastra?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au bani si cand vor sa traga ceva pe nas nu isi fac griji de aia sant asa. Birocratia e in avantajul lor le faciliteaza viata cand au de facut demersuri si la servici au optiuni de a alege cum vor sa munceasca si cate zile pe saptamana referitor la britanici.

| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca in Romania sunt foarte multi oameni needucati care judeca pe oricine la orice pas, sa nu mai zic de invidia care ii roade. E normal sa fii mai rezervat cand vezi ca esti tinta rautatilor.
In alte tari oamenii sunt mai relaxati pentru ca in general isi vad de treaba lor, nu judeca (cel putin nu pe fata) pe altii si sunt foarte deschisi. Sa nu mai zic de educatia primita de acasa.

| RAY a răspuns:

Si romanii sunt foarte relaxati / degajati, indiferenti, nepasatori nu le pasa de nimic decat de barfa, prostie, cum sa se fure unul pe altul si sa se tradeze unul pe altul https://youtu.be/5GUjSUXpc3w?t=888
si imnul lor este Deșteaptă-te, române, din somnul cel de moarte,
În care te-adânciră barbarii de tirani!
Acum ori niciodată, croiește-ți altă soarte,
La care să se-nchine și cruzii tăi dușmani.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca au nivelul de trai mai ridicat, și asta ii face sa fie mai relaxați, mai lipsiți de griji

| ziftode a răspuns:

Eu cred ca nu ai vazut decat americani/engleji cu pasaport (adica, care calatoresc) sau la televizor

sa te duci intr-un gheto, mai ales la americani, sa vezi ce vine un nevricos SI IN SEVRAJ, iti baga un pistol sub nas si te avertizeaza sa nu clipesti si iti ia portofelul, ceasul, telefonul si orice mai ai de valoare la vedere, ca sa isi cumpere droguri