| nojudgements a întrebat:

Bună seara! Știe cineva dacă piercingurile din ureche(eu am 5) pot fi o piedica la viza medicala la academia de politie? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu neaparat dar te intreaba, piercinguri, tatuaje, semne, etc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmmm, vad aici un articol care zice asa: "Persoanele cu tatuaje, piercing-uri sau implanturi ornamentale vizibile nu vor mai avea posibilitatea de a participa la concursurile pentru ocuparea funcțiilor de polițist, potrivit unui act normativ ce a fost publicat recent în Monitorul Oficial." - Sursa: https://www.avocatnet.ro/......ibile.html

Dar nu ar fi problema, ca poti sa le scoti atunci cand mergi la ei.