| Puiu271 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am o întrebare la voi și anume ce înseamnă când îți muști limba în somn? Mi s-a întâmplat astăzi spre dimineata și am o buba mare pe limba, abia pot sa mananc, s-a întâmplat cam spre dimineata aproape sa ma trezesc, este pentru prima dată când mi se întâmplă, nu am visat nimic care sa ma sperie sau ceva, de obicei dorm cu gura deschisă. Ma cam pune pe ganduri

2 răspunsuri:
| Mariaberaru13 a răspuns:

Acest lucru înseamnă că atunci când te-ai culcat erai concentrat la un lucru foarte important pentru tine și ai adormit cu gândul la el de exemplu ai avut primul sărut sau o fata ți-a zâmbit iar tu o placi sau alte chestii de genul asta

| Hammurabi a răspuns:

Scuze, dar ce dracu' poate să însemne decât că ai dormit cu limba între dinți precum capra.