| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara tuturor!
Am o problemă gravă. Am un miros urât, nu-mi pot da seama a ce miroase, nici de unde vine mirosul. De aceea nici nu pot face ceva pentru a scăpa de acest miros. Am zugrăvit, o jumătate din parchet a fost scos si pus la loc. Nu am găsit cauza. Mă doare capul de la acest miros. Groaznic! Până si deținuților li se scade din pedeapsa daca au igrasie in camera.

Așadar si prin urmare, aștept un sfat sau mai multe cu privire la cum as putea sa scap de acest miros, parca venit din iad.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate veni de la covor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu am covor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate veni de peste tot din cameră. Atunci vine din tencuială. Dă jos și tencuiala până la perete sau beton și pune una nouă.
Poate veni dintr-un loc unic unde este un șoarece mort. Atunci este un gradient de miros spre locul unde este mortăciunea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pff... Habar nu am ce sa mai fac. Nu există o firmă de deratizari care se ocupă si cu asa ceva?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, există, dar dta trebuie să afli sursa.
Mirosurile sunt specifice. Miroase a... Și trebuie văzu a ce miroase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Din păcate asta este cel mai dificil lucru, să detectezi de unde vine mirosul.