| TDGMeebu a întrebat:

Stie careva de ce e bine sa te tunzi cand e luna plina?
Eu una vreau sa ma tund maine, si din cate am inteles este luna plina. happy
Mersi mult! kiss

7 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Se spune ca parul iti va creste mai repede sau mai des, nu mai stiu sigur, daca te tunzi cand e luna plina. Mi se pare cam aberant, dar ma rog. oh go on happy

| DianaLostInDreams a răspuns:

E o aiureala.Nu te mai lua dupa superstitii, te tunzi cand trebuie sau cand vrei.

| MoNsTeR a răspuns:

Mda... e bine sa te tunci cand e luna plina...ai reducere 90%:X.cums sa crezi in prostii din astearolling on the floorlaughing

| Green a răspuns:

N-am mai auzit asa ceva laughing
stiam doar de taiatul varfurilor in martie

| alecssandra a răspuns:

Pooate sa ti se para aiureala insa eu de cateva luni ma tund cand e luna plina.[ma tund o data la 2 luni] si va spun sincer ca incepe sa-mi creasca parul mai repede si imi cresc fire noi! Luna asta ma tund pe 9, cand e luna plina...Chiar are efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil pentru ca in frizerie nu este curent electric, iar tie-ti place sa te tunzi noaptea. Pai, trebuie sa vada si frizerul ala ce face... cat de cat.

| horroq a răspuns:

Podoaba capilara devine mai bogata si se dezvolta mai repede daca este taiata sau tunsa cand luna se afla in crestere