| Azzer a întrebat:

Buna, stie cineva care sunt costurile unui majorat deoarece peste 6 luni voi implini 18 ani si vreau sa-mi fac niste planuri. Si inca o intrebare, cati bani se pun de obicei la un majorat deoarece peste o saptamana e majoratul unui prieten si pana acum nu am mai fost la niciun majorat deci nu stiu. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| playboi112 a răspuns:

La prima situație chiar habar n am...dar la a doua ...gaseste mai mulți copii și puneți toți banii intr-un plic(50 lei fiecare) și cam asta e laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu ai bani, nu te imprumuti si nu-ti bagi parintii in datorii bancare ca sa-ti faci majoratul.

Ia-ti o vacanta undeva peste hotare si mergi sa te bucuri de ea.
Asa fac strainii, cand au majorate, pleaca in lume sa se distreze.

Ori, isi invita toti prietenii la restaurant si toata lumea plateste partea lui si da in plus cate 5-10 de lei, pentru partea sarbatoritului.
In felul asta, cel sarbatorit nu cheltuie nimic, dara mancat si baut pe gratis, petrecand alaturi de prietenii lui.
Cel putin asa se fac majoratele in Australia si America.
Cel sarbatorit nu plateste niciodata!

| RobertIDiablo a răspuns:

Costurile..pai depinde de tine, daca il faci in oras cu tovarasii sau daca il faci acasa si conteaza si nr. de persoane prezente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui după posibilități. 100, 200, cât vrei tu. Nu trebuie nici sa exagerezi.

| darrio2007 a răspuns:

Costurile sunt dupa bugetul de care dispui la vremea respectiva. In al doilea caz, de obicei se dau cadouri, nu bani.