| Laur2821 a întrebat:

Salutare, vreau sa-mi iau ceva de pe altex prin rate online, mai exact cred ca este credex. Am 3 luni si jumatate la actualul de munca, oare pana in cati bani mi-ar da? Eu as opta pentru 60 de luni sa primesc bani mai multi pentru produse doar sa platesc mai mult sa scap in 24 de luni, cine a fost in astfel de situatie pana in cati bani a primit! Salarium meu este de 1.500 net sa zic... dar de obicei iau si mai mult dar eu vreau sa stiu cam la 1.500 pana in cati bani ti-ar da, multumesc anticipat! Un raspuns exact m-ar ajuta enorm de mult.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Problema nu este cât vei lua, problema este cât este suma totală returnată? Adică, ai citit cu atenție condițiile, comisioanele, simulare de pe site-ul oficial al Credex? Poți face exemplu cumpărături de 3000 lei, dar de returnat suma totală să fie 9000 lei! Ai grijă ce faci. Poți alege să faci o descoperire de card, care ar fi ceva mai avantajos. Sau chiar împrumut bancar. Dar, evită aceste IFN-uri!