| AndaXY01 a întrebat:

Stiti cumva ce materii se predau la facultatea de litere, profil "traducere si interpretare"? Se fac multe limbi straine? Daca da, cam ce? Si ce am de facut acolo? Adica voi avea mult de invatat?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai depinde ce alegi tu.In general faci romana si o limba straina care e ori engleza ori franceza.Nu stiu exact cat de greu e dar trebuie sa citesti foarte mult si o sa ai o multime de teme, eseuri, compuneri...