| andreeaoana22 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si as vrea sa merg anul viitor pe un profil de filo, dar as vrea sa stiu la ce dau back si daca avem de ales la ce dam back..si la ce facultate pot sa urmez dupa acest profil. Sau poate am mai mult de castigat pe profil de mate-info?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la filo ai bac usor, dai romana, latina si geografie/istorie. Asa imi aduc aminte, dar nu sunt sigur. Matematica nu dai, am impresia ca se invata nivelul M5, adica ce ai facut in gimnaziu + functii.
Facultatea o faci doar atunci cand face parte din visul tau. Daca ajungi intr-a 12-a si te uiti la facultati ca la pungile de chipsuri, du-te-n peleme la munca. E o rusine sa iesi barbos la 24 de ani cu 0 vechime pe cartea de munca si inca o diploma inutila, nu sa ramai doar cu liceul.