| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dezamagita deoarece : Eu mi-am dorit un iphone, l-am primit. Mi-am dorit nokia, am primit Mi-am dorit telefon Palm, am primit. Dar acum imi doresc un telefon BlackBerry, si a zis ca am destule. Dar eu mi-l doresc, emorm. Toata lumea are. Si mai ales ca umblu cu ditamai caramida de Iphone crying. Va rog, raspunsurile rautacioase, pastrati`le pentru. voi :* Multumesc. Ofer funda daca imi raspundeti serios, si cum sa procedez :* Scuzati categoria :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Muneste pentru banii necesari. Vin sarbatorile, multa lume cauta pe cineva care sa faca curat in casa, fiindca e timp putin. Poti face bani frumosi daca muncesti doua week-endu-uri facand treburi simple, gen spalat gresie, faianta, pus aspirator, sters praf, etc. Si vei avea o satisfactie imensa stiind ca ti-ai cumparat obiectul dorit din banii tai munciti.

77 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

straight face Sincer nu e rautacios raspunsul meu ...asa cred eu dar nu te crezi prea rasfatata? ceri atatea telefoane da ce crezi ca parintii iti pot aduce luna la picioarE?

| shippuden a răspuns:

Numai fite pe capu tau

| Sqk00 a răspuns:

Pai ai putea sa ti`l iei tu personal.happy
Din banii taii. [Adica vinzi unul dintre ele. cel care e mai putin la moda. si ti`l iei pe asta.winking]
te-am ajutat?! Nu preastraight face

| doarEu001 a răspuns:

Dar ce vrei, draga, sa faci cu atatea telefoane? ciorba?straight facelaughing altii nu au ce sa manace si tu te gandesti ca mai vrei nu stiu ce alta noua fita de telefon.bine...oricum nu cred eu ca ai tu nu stiu ce telefoane:-si mai degraba ai visat azi-noapte si te-ai gandit sa ne povestesti noua.hai pa

| LadyNaty a răspuns:

Uau...Nu vreau sa fiu rea.Insa scuze ca iti zic, si eu imi doresc un telefon mai bun, insa parintii mei nu isi permit.Nu crezi ca parintii tai au facut destule eforturi? Chiar nu te gandesti la ei,asa-i?
Ok, daca iti doresti asa mult, demonstreaza-le ca meriti.
Arata-le ca iti doresti foarte mult...si daca ei o sa se induplece si ma rog...o sa vada ca tu chiar ti-l doresti, o sa ti-l ia.Succes cu telefonulstraight face.

| Alexutzica a răspuns (pentru shippuden):

Cred ca nu ai vazut: Raspunsurile rautacioase, lasa-le pentru. tine

| ascovit a răspuns:

Poi chiar ai destule. Multumeste-te cu ce ai... Si ce daca toata lumea are la fel? Crezi ca altii nu au ce face decat sa rada de tel tau? :-2
Totusi, parintii tai ti-au luat destule, nu vad de ce esti dezamagita, intelege-i si pe ei, mai ales ca e criza, au si ei alte prioritati, si cine stie, poate o sa iti cumpere de craciun, insa nu iti face prea amri sperante, lasa-i in pace.,. dupa o sa apara si telefonul flexibil si ai sa il dai naibii de BlackBerry... ai rabdare, oh go on. Nu vad de ce sa fii dezamagita, fii multumita cu ce ai

| Alexutzica a răspuns (pentru doarEu001):

Hei draguta. Cred ca tu te oftici, si daca am 3 ce? Imi doresc altul! Si cred ca ai trecut de scoala cateodata. Nu stii sa citesti? :''Raspunsurile rautacioase pastreaza-le pentru. tine'' As fi scris cu majuscule pentru. unii.

| stejara2 a răspuns:

Umbli cu ditamai caramida dupa tine dupa cate spui.pai vinde-o,mai vinde un telefon care nu iti place, presteaza si ceva munca si vei obtine ceea ce doresti,parintii tai oricati bani ar avea, au si ei o limita a rabdarii, daca ii rogi sa te ajute cu vanzarea lor, explicandu-le frumos motivul.fii sigura ca te vor ajuta.Succes!

| doarEu001 a răspuns (pentru Alexutzica):

Sa ma oftic?rolling on the floor pe ce?raised eyebrows si mai pardon, ca nu am ciocnit valiza-n gara amandoua.mai bine te-ai gandi sa faci o fapta buna, altii nu au ce pune pe masa de Craciun si tu mai vrei un Black Berry. what ever.nu stau sa dau raspunsuri ipocritelor gen "vaaaai am 15 telefoane, i-phone bla bla si mai vreau unuuu, cum sa il fac pe tati sa-mi-l cum sa il conving sa-mi-l ia"rolling eyes

| Alexutzica a răspuns:

HaHa. laughing Ce sa zic.M-a dat pe spate raspunsul tau. Sa stii ca m-am plictisit tot sa zis,tot sa zic, tot sa zic : ''Raspunsurile rautacioase[ceea ce al tau este din cate vad], pastreaza-le pentru tine. Inafara de 3-4 de aici,au raspuns frumos, dar de oh go on. Din cauza oamenilor ca tine se duce dracu' lumea asta, nu a mea. Daca unu/una are nevoie de ajutorul tau ii arunci placa cu ''rasfatato''/''rasfatatule'' oh go on. Sau ca se duce lumea dracu' din cauza ta?

| BRG a răspuns:

Deci ce vrei tu nu este strictă necesitate, sau urgentă, nu, este LĂCOMIE,te crezi buricul pămîntului sau ce? Ce faci fată cu atîtea telefoane? Chiar așa de căutată esti? Iar multe telefoane înseamnă cartele cu număr, sau abonamente,care costă bani grei să le încarci, și tu sigur nu ai bani dar esti o pretențioasă și o povară pe umerii părinților, du-te fată la muncă, de dimineța pînă seara cîștigă ți banul cu sudoarea frunții tale, și apoi cumpără ți ce mobil visezi tu că ai vrea, că de la cărămida aia iphone nu poți vorbii, că faci bășici la urechi și în palme, și dacă nu aveai telefon m ai ziceam săraca nu are, dar chiar tu zici: am vrut Nokia l am primit, am vrut telefon palm am primit, și acum vrei un black berry, dar de ce? Deoarece toată lumea are, și tu nu vrei să fi m ai prejos, dar dacă toată lumea ar fi bolnavă grav, ai vrea și tu? Că de e la modă, spitalele sînt pline, normal că părinții tăi săracii nu m ai pot face față pretențiilor tale, pune mîna și caută ți servici, dacă ai vîrsta legală, dacă încă ești la școală, învață.Și lasă tîmpeniile, că ești o fată răsfățată, obraznică, care nu știi ce înseamnă faptul să nu ai bani, tu ai destule, gîndește te că sînt oameni săraci care nu au ce pune pe masă, nu telefoane și mofturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti chiar putin zguduita la mansarda happy. Fara nici o rautate.
Si dupa BB ce urmeaza rolling on the floor?
Cum sa procedezi? Simplu iti iei gandu, la ce iti e necesar un telefon cu inca 3 chestii in plus? Pana la urma ce faci cu el? Scri 3 mesaje, vb la el si intri pe mess.winking Nu se invarte lumea in jurul unui telefon sau al unui calculator. Sau cel putin nu ar trebuiwinking.

| Alexutzica a răspuns (pentru doarEu001):

Da draga, m-am gandit ca altii nu au ce sa puna pe masa de Craciun. Dar TPU este sa raspunzi frumos, nu rautacios si sa scoti ochii lumii ca are nu stiu ce si ca mai are nevoie de ceva. Hmmm.

| Smurfette a răspuns:

Uite ce e:Blackberry e facut mai mult pentru navigare pe internet, si eu voiam sa-mi cumpar unul dupa majorat si am fost la un magazin sa intreb.Auzind ce mi-a spus doamna aia, am renuntat la el si mi-am luat altceva mai util.Si inca ceva, daca toata lumea are un lucru, nu e necesar sa-l ai si tu.si la fel cum au zis ceilalti, incearca sa vinzi unul sau 2 telefoane, dar inainte vorbeste cu ai tai, explica-le si vezi ce spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alexutzica):

Auzi? Eu nu ma contrazic cu fitoase razgaiate, dar tu ai o problema serioasa. Fetito tu nu realizezi ca altii n-au ce manca si tu vrei si IPhone si Blackberry si ce dracu' mai vrei tu acolo.Si iti mai spun inca o data ca vad ca n-ai inteles: din cauza ta se duce dracu' lumea asta! tocmai ti-am explicat si de ce si daca te doare adevarul si n-ai cu ce argumente "inteligente" sa "vii" la mine,stai naibii si reflecteaza si realizeaza ca poate tu esti in balonasul tau roz plin cu telefoane scumpe si alte cacaturi,dar altii cum am mai spus, n-au ce manca! Ai inteles fitoaso? Si sa stii ca ma doare fix undeva de parerile tale de fetita de bani-gata! Si, da: am fost rea!

| doarEu001 a răspuns (pentru Alexutzica):

O intrebarethinking cati ani ai?

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Asa este.Cred ca daca as vedea o pustoaica cu atatea telefoane ma jur ca de nu ti le-as lua pe toate ca sa te inveti sa numai fi asa egoista si materialista.
Fitzoaso!

| BRG a răspuns:

Sigur ai vreo 14 a 15 ani

| HolyPotato a răspuns:

Parerea mea: ar trebui sa fii foarte multumita cu ceea ce ai ca un iPhone nu e chiar la indemana tuturor si ar trebui sa fii foarte bucuroasa ca parintii tai au fost ingaduitori si ti-au cumparat atatea telefoane scumpe. Stai linistita ca si BlackBerry-ul va deveni in curand si el demodat...
Nu inteleg cum unii oameni pur si simplu nu apreciaza ceea ce austraight face

| ghiCIne a răspuns:

Esti dezamagita pentru ca pana la urma telefoanele nu-ti aduc niciun folos cu adevarat.
Crezi ca daca faci colectie de telefoane te vei simti mai bine? Ma indoiesc.
E un simplu obiect care nu-ti raspunde afectuos, el nu inlocuieste prietenii sau parintii.
Ce daca toata lumea are? Poti fi speciala prin a fi diferita de altii.
Gandeste-te tu ce anume faci in schimb pentru parintii tai.
E usor sa primesti totul de-a gata, dar e greu sa te pui in locul lor.

| HolyPotato a răspuns (pentru Alexutzica):

Ce MAJUSCULE PENTRU UNII? Crede-ma draguta, multi ar vrea sa aiba ce ai tu. Si majoritatea ti-au raspuns EXTRAORDINAR de indulgent pentru felul in care ai fost crescuta:-| Cand o sa muncesti tu pe banii tai nu cred ca o sa arunci asa cu banii pe orice telefon nou care apare pe piata...

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo! Apreciez foarte mult felul in care gandestihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HolyPotato):

Multumesc! Dar asa e normaltongue

| xCocax a răspuns:

Draga domnisoara, trebuia sa te astepti la comentarii proaste, asa ca nu te mai zbate atat cum ca noi suntem nebunii.Nu iti dai seama ca din moment ce atatea persoane iti sar in cap inseamna ca ceva nu e in regula? Cu tine,nu cu noi,noi gandim practic si logic.Dar in fine, se vede ca esti doar o copila rasfatata...te simti jignita? De ce scumpo, acesta este purul adevarat.Si chiar daca ai avea bani nu ar insemna ca trebuie sa ai telefoane pentru fiecare sezon, asa, sa vada ceilalti ca ai cu ce.Ai trei telefoane si mai vrei inca unul, dar te miri de ce nu vor parintii sa ti-l cumpere? Iti spun de ce:pentru ca cel mai probabil dau bani lunar pe abonamentele tale sau pe credite pentru 100 de cartele, iar telefoanele iti sunt in perfecta stare.Deci,de ce inca unul? Pentru ca au toti fraierii tai acelasi model? Tu in loc sa iesi in evidenta cu unul din modele alea diferite vrei ca ceilalti...dar na,spiritul de turma!
N-am sa aduc vorba de oamenii saraci,mi-ai dat de inteles ca nu te incalzeste cu ceva.
Dar un lucru ramane clar,bine iti fac parintii! N-ai invatat sa iti pretuiesti bunurile absolut deloc.
Vrei telefon nou? Vinde-ti doua dintre ele... daca nu cumva vrei sa ramai cu patru, ceea ce cred ca intentionezi.
Nu stiu cati ani ai, probabil esti inca in generala dupa imaginea de la profil...21 n-ai cu siguranta nici in cele mai dulci vise ale tale.oh go on.Totusi,pana la varsta aia incearca sa iti schimbi atitudinea,altfel va fi in pierdere pentru tine. Dupa cum vezi,majoritatea oamenilor nu agreeaza astfel de atitudine si comportament.
Ah,inainte sa ma faci si pe mine geloasa si sa turui in continuare cu blah-blah-urile tale,deschide ochii putin si realizeaza ca oamenii astia nu sunt gelosi, sunt scarbiti de cat de nesatui pot fi alti oameni, cei ca tine.So,grow up, girl!

| Criss003 a răspuns (pentru BRG):

14-15 ani dar prostiwinking

| xCocax a răspuns:

Eu am 15, da' nu-s atat de batuta-n cap. oh go on
E chiar mai rau daca a ajuns la liceu si inca mai are aere de genul...

| Toma_8274 a răspuns:

Esti nebuna.impusca-te

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-am să-ți zic că ești fițoasă,pentru că după parerea mea - nu ești!
mă păstrez pentru când o să vrei un Bentley;
faza e că ai o întrebare în care ne spui cum nu mai vorbește cu tine,cea mai bună prietenă de-a ta,aia de te-a scos de pe facebook; și acu parcă te-aș întreba așa:crezi că ea a văzut ceva la tine,să zicem..."fițe","harfe", s-au d-astea? întreb serios,pe bune! că tu zici că nu știi de ce te evită pe la școală,făcându-ți doar cu mâna de la fereastra clasei,ș-atâta! înțelegi?
deci,poate că,așa cum nu ai realizat că întrebarea ta de aici pare mai nașpa,tot la fel-mă gândesc eu-că te-ai purtat și cu fata aia,care ți-a fost bună prietenă,până mai ieri!
d-aia zic eu că ar trebui să îți dorești mai puține telefoane,dar, în schimb, să vrei să ai mai mulți prieteni;
ca să ai "de rezervă"; da?
am fost "răutăcios"?
eu zic că nu!
(tu ai scris poezia aia?)...

| alina58 a răspuns:

Eu zic sa te calmezi, mai asteapta 2 luni, o sa apara alt telefon si atunci vei face ca un titirez stresandu-te ca il vrei.
Da chiar, faci ciorba cu atatea telefoane?happy