| rosse99 a întrebat:

Sunt in clasa a5a si maine merg la olimpiada de romana etapa pe scoala. Cum sunt subiectele? O sa avem multe compuneri de facut sau mai multe exercitii de gramatica? Unde pot gasi subiecte?

1 răspuns:
| aliss23 a răspuns:

Buna! eu sunt in clasa a 8a si cand am fost si eu pe cls a 5a erau cam 3 compuneri...acum poate s-au mai modificat, tinand cont ca la evaluarea nationala se pune mai mult accent pe imaginatie si creativitate. dar ai putea sa cauti pe internet subiecte de olimpiadapt cls a 5a.