| rosse99 a întrebat:

Sunt in clasa a5a si maine merg la olimpiada de romana etapa pe scoala. Cum sunt subiectele? O sa avem multe compuneri de facut sau mai multe exercitii de gramatica? Unde pot gasi subiecte?

5 răspunsuri:
| rosse99 explică:

De la scoala 172

| stiiix a răspuns:

N-o sa gasesti subiectele nicaieri, pentru ca ele vin in ziua olimpiadei de la minister, sau sunt facute in scoala respectiva si nu se dechid decat in clipa in care vi le aduce. Modele de subiecte poti gasi pe internet. In general sunt 2 subiecte de literatura si cateva de gramatica. Cele de gramatica nu sunt grele, mai grele sunt cele de literatura pentru ca tin de libera-exprimare.
Mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! suntem in aceeasi situatie...
Si eu merg maine...de la ce scoala esti?
O sa avem o compunere si restul exercitii de gramatica... Dupa mine subiectele o sa fie usoare (cred ca, ca intr-a patra) Depinde ce mai baga ( trebuie sa stii in principiu ce ai inv. pana acum) happy ne vedem acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am maine olimpiada la romana si am auzit ca vor fi cateva exerciti de gramatica si multa exercitii de creatie(vor fi multe compuneri si povestiri)

Milt succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala 99 happy rosse99