| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am avut un prieten si m-am indragostit tare mult de el cand eram un cuplu, dar acum pur si simplu il urasc din tot sufletul! Imi cere telefonul doar sa se joace jocurile lui preferate, nu ma baga in seama asa de mult si imi zice chestii ca:"Hai, mai, dar tu chiar esti bata!" pe telefonul prietenei mele cele mai bune, care este fina lui, iar eu m-am decis sa mi-l scot din minte pentru totdeauna.Cum pot sa mi-l scot din minte? Fundita! happy

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Oameni care se iubesc nu se jignesc - cei care se iubesc nu le face placere sa vada ca cel de langa el sufera ( din orice motiv ) Mai intreaba-te odata voi chiar v-ati iubit?

| Biutsssaa a răspuns:

Buna, MeDyw0W! Si eu am avut aceeasi problema si incep sa cred ca pentru el am fost doar de poza, asa, ca sa devina el mai popular.(eu fiind una din cele mai populare fete din clasa) Isi gasea mereu alte fete si mereu ma ranea. Imi trimitea mesaje cu " te urasc" si in altele "te iubesc". Si uite asa nu mai stiam ce sa cred! Ca ma place...Ca nu ma place... Am fost de cateva ori impreuna dar nu mai era la fel ca la inceput. Abia dupa ce am gasit alt baiat( aceasta este o metoda de a ti-l scoate din cap), am realizat ca el vroia sa aiba mereu fete pe langa el. Am trecut pe langa dragostea lui, uitandu-ma la alti baieti. O sa ti se para ca e inposibil sa treci peste, sa te uiti la alti baieti, dar sunt atatia baieti pe lumea asta, nu e el singurul! Sau daca nu merge asa uite o alta metoda! Concentreazate pe un lucru ( sport pe care il practici, scoala, arte), in fine, o pasiune. Fii atenta mereu la ce ti se zice sa faci, fii un model. Si daca te concentrezi pe acel lucru, o sa uiti de el, gandul la dragostea voastra! Si daca te jigneste nici nu cred ca te-a iubit. Si sa stii ca metodele chiar merg, eu asa am facut si am trecut peste. Paaa!

Răspuns utilizator avertizat