| fane19 a întrebat:

am nevoie si eu de niste sfaturi.Am fost cu un baiat 7 luni. Acel baiat este cu mine in clasa. Intr-o seara cand am iesit de la scoala, am plecat cu mai multi colegii spre casele noastre.Pe drum el vroia sa facem poze. dar era prea tarziu, era ora 7 si era intuneric. El a vrut sa mergem in scara de bloc a unui coleg, dar eu nu am vrut sa fac poze acolo.Cand a plecat l-am intrebat daca ma pupa si, a lasat fata in jos.Cand am ajuns acasa, am intrat pe mess si l-am intrebat dc facea asa, era o singura poza pe care o puteam face oricand. El mi-a zis ca ma pupa si dupa mi-a dat ignore.Eu nu stiu ce sa mai fac.Peste o saptaman, l-am vazut cu prietena mea care este in aceiasi clasa cu noi.Eu am crezut ca este cu ea dar nu sunt. Dar pe mine ma enerveaza faptul ca vorbeste foarte mult cu ea. Ea i-a spus altei colege ca sta cu el sa ma faca pe mine geloasa.In acele saptamani eu plangeam mereu la scoala.Nu vorbesc cu el de 3 saptamani.Eu nu stiu ce sa mai fac.Am incercat de atatea ori sa ma sinucid dar nu m-au lasat prieteni.Va rog frumoas ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi.

1 răspuns:
| ZapaciLaa a răspuns:

O, te rog. Sinuciderea nu e o solutie.
Uite, am o verisoara si are un prieten care era foarte gelos si suparacios. Nu o lasa sa vorbeasca la telefon cu niciun baiat si se supara din orice prostie. Un timp l-a lasat in pace sa isi vada de treburi, ca sa nu mai fie stresata din cauza lui. Iar dupa asta s-a schimbat foarte mult.
Nu e singurul baiat din lume, sunt o gramada de baieti cu care sigur te-ai potrivi.
P.S: Un baiat nu merita lacrimile unei fete.