| irina_9654 a întrebat:

am o intrebare.Am o prietena care ma vorbeste pe la spate, de rau (este invidioasa si nu stiu de ce). Dar cand este in preajma mea se poarta ca si cum ar fi cea mai buna prietena. Ce sa fac? Va rog niste sfaturi.Mersi va pup happy

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Asta nu poti sa o mai numesti prietena pentru ca nu merita.
Daca esti sigura ca te barfeste pe la spate, incearca sa o ignori, sa te indepartezi cat mai mult de ea, pentru ca acest timp de pameni, nu merita mai mult decat un scuipat.
Se dau pe langa tine doar din interes, doar de dragul de a mai avea ce sa vb despre tine pe la spate.
Incearca sa nu mai vb cu ea despre viata ta personala si nimic din ceea ce te priveste, inde[arteaza-te de ea, si daca te intreaba de ce esti mai rece cu ea, spune-i care e problema, spounei ca te-a tinut destul de proasta si nu mai vrei sa ai oameni prefacuti pe langa tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să o ignori, asemenea javre nu merită prietenia ta.Se prefac că î ți sînt prietene doar din interes, ca să te tragă de limbă, sa afle cît m ai multe despre tie, cunosc eu bine tipul ăsta de oameni.