| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

am o intrebare.

Mai sunt contoare de curent care sa foloseasca monede ca sa ai curent in casa? Am vazut la filmul MR BEAN cand el isi adauga moneda ca sa mearga curentul si inteleg ca nu mai vine factura de plata sau cum era daca bagai monede tu cate bagai atata iti mergea. Nu facea parte de reteaua electrica sa-ti vina plata factura de curent.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista asa ceva la noi in tara. Nu tot ce „zboară" in filme se manancă.

| Hammurabi a răspuns:

În România nu au existat niciodată.
Există în Anglia, în USA și există și aici în Grecia în campinguri.
Îți parchezi rulota, o conectezi la rețeaua electrică și bagi fise de 1 euro sau astea mai moderne acceptă și bacnote.