| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU.
Am o întrebare pentru cei care au prins vremurile acelea în care roșiile erau așa de gustoase că le mâncai ca pe mere?

Scurtă povestire:
Mama mea, când era mai mică, a avut ocazia să mănânce la masă, la o rudă îndepărtată de a noastră, un piure de cartofi delicios (piureul era alb ca zăpada și era făcut din cartofii din grădina acestei rude)

Întrebarea mea:
Cine poate să îmi dea o listă cu toate soiurile de cartofi din lume?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Daca ai o intrebare pentru ei, nu ii gasesti aici, iti trebuie o masina a timpului ca sa-i intrebi.

| Dismally a răspuns:

Rosii gustoase mai gasesti si acum, nu in magazinele mari ce-i drept dar in piete este poszibil. Am gasit acum doi ani niste rosii inima de bou absolut delicioase, bine, era si pretul ceva mai mare - cam 8 lei/kg cand celelalte le gaseai la 2 lei.

| RKBlue a răspuns:

Doamne iarta-ma!
"Mancam ca sa traim, nu traim ca sa mancam."
De ce trebuie sa existe unii disperati care sa-si aduca aminte cu jale de o rosie?
Daca chiar vrei du-te si pune rosii in gradina.
Daca nu, du-te la piata sau aprozar.
Daca nu, cumpara de la tara.
Exista peste 4000 de soiuri de cartofi in lume.
Daca chiar nu poti dormi noaptea din cauza unui pireu amarat, du-te si cauta-ti singur o lista.