| ¢øиνeяše a întrebat:

am o mare problema. prietena mea se cearta de ceva vreme cu alta prietena. Ceea cu care se cearta nu mai e in ochi buni, nici in clasa nici nicaieri. mai are 2-3 prieteni. mama nu am alsa sa vb cu ea si respect asta pentru ca ea m-a facut de tot *** in fata clasei. in fine eu nu vreau sa se certe. nu fiindca sunt amandoua prietenele mele fiindca eu nu mai suport asta. ce sa afc?crying funda cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

Din pacate cheia nu e la tine. Tu singura ai spus ca acea domnisoara nu e ¨in ochi buni ¨nicaieri. Problema o detine ea iar tu nu ai ce face. Am avut si eu si inca am prietene, prietene castigate prin comportamentul meu si prin devotamentul meu lor dar niciodata nu as indrazni sa spun ceva indiferent ca au fost dati in care am fost jignita sau poate e prea mult spus. De multe ori o vorba care pare a fi o jignire e atata de puternica incat simti ca doare si stii dc pentru ca are dreptate iar asa e f posibil ca in felul asta sa te faca sa te gandesti ca -poate are dreptate. Parerea mea ar fi sa nu te bagi sau daca totusi doresti sa o faci, sa organizezi o iesire, la o prajitura si sa spui ce te deranjeaza. Sa aduci argumente care sa sustine punctull tau de vedere si in acelasi timp sa le arate lor ca se comporta ca 2 prostute jignindu-se una pe alta. Adu-le aminte de vremurile cand erau bune prietene si provoaca-le un ras cu vreo amintire asa mai funny

1 răspuns:
| ¢øиνeяše explică:

Amm zis cumva ca nu ne intelegem si nuy ne-am inetels nikodatra bine?