| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am si eu doua intrebari carora le caut de mai mult timp raspunsul. Poate voi le considerati stupide, dar eu totusi astept parerile voastre.
1. De ce toti copii cand sunt mici sunt frumosi, apoi devin urati ( unii dintre ei )?
2. De ce atunci cand suntem copii suntem asa de buni la suflet, puri si inocenti, iar apoi ne schimbam radical comportamentul ( asta e valabil pentru toata lumea )?

5 răspunsuri:
| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

1.Sincer,am vazut si copii urati de mici.Da`..Sunt asa pur si simplu ca asa a vrut Doamne Doamne sa fie ei.
2.Pentru ca nu stim ce-i ura, ce inseamna a uri.
Buna intrebare.
Pa`pa! Fundita?

| AtateaConditii a răspuns:

1.Nu stiu de celaughing ca sa stim cum e sa fii urat si frumos.
2. Pentru ca esti mic si nu stii ce e bine si rau iar cand cresti devii lacom si asta duce la rau. E normal sa fii lacom in zilele astea daca nu iti ajung banii nici de paine.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

1.Genahee hee...
2.Pentru ca atunci cand suntem copii suntem puri, inocenti, nu stiu ce inseamna anumite sentimente/emoti.
*-*

| oOSaritaOo a răspuns:

1. Am auzit că dacă eşti urât când eşti mi, eşti frumos când eşti mare laughing
2. Începem să facem diferenţa dintre bine şi rău, iar unii dintre noi confundăm binele cu răul.

| Victorita15 a răspuns:

Nu sunt stupide intrebarile!
1. Asa cresc ei. Fiecare dintre noi arata diferit nu dupa dorinta lui, ci pentru ca asa sunt hormonii los/ asa au crescut.
2. Cind crestem, devenim mai egoisti (fara suparari), ne gindim mai mult inainte de a face ceva (caci de obicei, copilasii fac lucrurile spontan), intelegem ca lumea e cruda si dura.