| Ada11 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor.Trebuie sa scriu la franceza despre o personalitate franceza(ceva dedicat francofoniei). Ma puteti ajuta cu un site sau ceva asemanator? Puteti sa scrieti si directbig grin...Si Celine Dion nu se pune pentru cei care nu stiau.
Va pup si va multumesc anticipat.
Pstbig grinau FUNDOOOOII!
Ade

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ce spui de o personalitate din domeniul modei, Coco Chanel? A devenit aproape un simbol.
Gabrielle Bonheur Chanel le Ster Pierret dite Coco Chanel née le 19 août 1883 à Saumur et décédée le 10 janvier 1971, à Paris, est une créatrice, modiste et styliste française célèbre pour ses créations de haute couture et de parfum. Elle est à l'origine de la maison de haute couture Chanel, « symbole de l'élégance française.
Mai multe poți afla accesând aici http://fr.wikipedia.org/wiki/Coco_Chanel