| gabriel_9090 a întrebat:

am calculator pl cu pentium dual core inside...am windows xp si cand vreau sa deschid un joc 3d imi spune:,, Sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and sistem configuration then try again" am auzit ca imi trebuie ceva driver pentru placa video de unde pot face rost de el? si ce trebuie sa stiu despre calculator ca sa il instalez pe cel bun? Va rog ajutatima.Multumesc celor care ma vor ajuta!

2 răspunsuri:
| Ciobanu_Valentin_1994 a răspuns:

Poi degeaba ai procesor mare daca placa video e varza

| freeker12 a răspuns:

Pentru mine mai bine intri pe star si dupa aia cauti run si scrii dxdiag si cauti ecran sau display si jos de tot is 3 chiesti care ti le actives succes