| anonim_4396 a întrebat:

Deci...mi-am instalat in calculator un joc si de fiecare data cand il deschid imi apare o fereastra care imi spune "Sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration then try again" ce trebuie sa fac? si cum?

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce placa video ai? spune exact modelul placii video daca este dedicata sau integrata.

| Tagaso a răspuns:

Clic pe butonul de startt, scrii în bară "dxdiag"la display îți arată ce placă video ai, iar la caracteristici directx să fie activat accelerare 3D, accelerare directdraw

| Caraman_Andrei_1995 a răspuns:

Tagaso eu am facut cum ai zis si vad ca am accelerarea 3D si directdraw activate si cand dau test 3D zice ca functioneaza si ca nu are probleme.
Stie cineva ce problema are?

| Caraman_Andrei_1995 a răspuns:

Tagaso eu am facut cum ai zis si vad ca am accelerarea 3D si directdraw activate, cand dau test 3D zice ca functioneaza si ca nu are probleme.
Stie cineva ce problema are?