| Alle15 a întrebat:

Buna TPU.As dori sa aflu si eu unde gasesc grilele sau subiectele care au fost anul trecut la concursul judetean de Limba Romana "Vorbiti, scrieti romaneste", Colegiul Judetean "Jean Monnet"., din Ploiesti.Am cautat peste tot si nu dau de ele.Anul asta, adica Duminica care vine acum particip si eu si sunt intereseata de grile, sa ma pregatesc.Am facut si pregatire cu doamna de romana dar vreau sa vad si eu mai multe informatii.Imi puteti da un lick cu subiectele, va rog daca gasiti voi. Dau funda si votik.:* mesc mult.

Răspuns Câştigător
| flory_4653 a răspuns:

Ma intereseaza si pe mine grila de la clasa a vii-a din 2010. Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe www.edu.ro ai căutat?
Pa, pa.