| InfiAndrew a întrebat:

As vrea sa stiu ce update-uri sa imi fac ca sa imbunatatesc performanta calculatorului pentru unele jocuri care necesita cerinte putin mai mari decat cele pe care le am eu. Cel mai bun raspuns primeste funda big grin.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde de sistemul pe care il ai. Initial, doar ramii si placa video se cer inlocuite in caz de incompatibilitate cu jocurile, dar daca si procesorul e slabut, atunci si el ar trebui schimbat cu unul mai bun. Depinde si de joc...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Update...software,sau hardware?
Ar trebui sa faci update la ultima versiune a placii video.
Sa schimbi setarile grafice din joc.
Sa descarci patch/updates pentru jocul respectiv.
Poti face si un overclock la procesor si placa video, daca te scarma.